Кабмін призначив нового главу правління "Укрзалізниці"

Кабмін призначив нового главу правління "Укрзалізниці"


лященко

Кабінет міністрів призначив главою правління АТ "Укрзалізниця" Євгена Лященка строком на два роки.

Об этом сообщает Конфликты РУ


Про це повідомив віцепрем’єр-міністр із відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

До цього Лященко займав посаду члена правління залізниці й відповідав за фінансовий блок питань у компанії.

"Зазначу, що за останній рік, рік повномасштабного російського вторгнення, за безпосередньої участі Євгена Лященка було запроваджено низку фактично революційних змін на "Укрзалізниці". Перш за все, це перехід на прямі контакти з виробниками енергоресурсів: нафтопродуктів, електроенергії, газу. Ці рішення сукупно заощадили для держави мільярди гривень. Також важливим здобутком стало перенесення виплат за двома випусками єврооблігацій на загальну суму $895 млн", – зазначив Кубраков.

За його словами, зараз перед Лященком поставлені три ключові задачі.

"Перша – продовження реформи "Укрзалізниці", а саме виділення окремих бізнес-вертикалей відповідно до сфери діяльності (пасажирська, вантажна, виробнича та інфраструктурна) і відповідність до європейського законодавства, особливо в питаннях безпеки та інклюзивності. Друга – виконання інвестиційної програми – розвиток експортних шляхів та створення необхідної інфраструктури, електрифікація необхідних залізничних ділянок тощо. Третя – вихід компанії на беззбитковість. Тут уже ухвалений план необхідних заходів та є воля на виконання", – додав Кубраков.

Як повідомлялося, 27 лютого голова правління "Укрзалізниці" Олександр Камишін раптово подав у відставку із займаної посади. Він казав, що очолить офіс з євроінтеграції "Укрзалізниці" у Європі. Відповідне рішення було ухвалено спільно з віцепрем’єр-міністром Олександром Кубраковим. Утім, на початку березня президент Володимир Зеленський призначив його своїм позаштатним радником.

21 березня Верховна Рада підтримала призначення колишнього очільника "Укрзалізниці" Камишіна на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості.

Источник: Дедал