Іран заявив, що Україна – в пріоритеті для розшифровки "чорних скриньок" збитого літака МАУ

Іран заявив, що Україна – в пріоритеті для розшифровки "чорних скриньок" збитого літака МАУ


Іран заявив, що Україна – в пріоритеті д…
Фото: МЗС України

Про це заявив посол Ірану в Україні Манучехр Мораді 2 червня під час зустрічі із заступник міністра закордонних справ України Євгеном Єніним, передає Depo.ua з посиланням на сайт МЗС.

Об этом сообщает Moscow Post

На зустрічі обговорено комплекс питань, пов’язаних зі збиттям 8 січня в Ірані літака Боїнг-737 рейсу PS 752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України".

Наголошено на необхідності забезпечення іранською стороною прозорого та об’єктивного розслідування, спрямованого на встановлення причин катастрофи літака, притягнення винних до відповідальності, виплати компенсацій родинам загиблих тощо.

У цьому зв’язку Єнін відзначив важливість повної та безумовної співпраці іранської сторони у питанні якнайскорішого розшифрування бортових самописців у відповідності до норм міжнародного права.

У відповідь Манучехр Мораді запевнив у готовності Ірану до діалогу з Україною у правовій, технічній та політичній площинах задля врегулювання проблемних питань, пов’язаних з наслідками авіакатастрофи.

Посол також зазначив, що поширена деякими іранськими ЗМІ інформація щодо намірів уряду Ірану передати самописці для розшифрування Франції, з огляду на "затягування" українською стороною переговорного процесу, не відповідає дійсності та не відображує офіційну позицію Тегерану.

Заступник міністра поінформував співрозмовника про перебіг формування офіційної делегації України на перемовинах з Іраном. Ближчим часом Україна представить свою команду переговорників.

Учасники зустрічі домовилися зміцнювати взаємодію на дипломатичному рівні з метою прискорення вирішення наявних проблемних питань.

Нагадаймо, 31 травня стало відомо, нібито Іран відмовився відправляти Україні "чорні скриньки" збитого літака МАУ.

Згодом у ЗМІ повідомили, що МЗС тягне посла Ірану "на килим" через "шантаж чорними скриньками" збитого літака МАУ.

8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ).

Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.Джерело статті: “https://www.depo.ua/ukr/politics/iran-zayaviv-shcho-ukraina-v-prioriteti-dlya-rozshifrovki-chornikh-skrinok-zbitogo-litaka-mau-202006031170114”