В Україні ввели в обіг нові гроші: що потрібно знати, фотоУ середу, 3 червня, Національний банк України ввів в обіг монети номіналом 10 гривень, які повинні поступово замінити еквівалентні паперові купюри.

Об этом сообщает База компромата


Про це повідомили в прес-службі Нацбанку.


Національний банк введе в обіг понад 5 млн монет номіналом 10 гривень. Вони вже розподілені між підрозділами Національного банку в регіонах (Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків, Хмельницький), які від сьогодні вже можуть видавати їх своїм клієнтам.


Банкноти номіналом 10 гривень, як і раніше, залишаться платіжним засобом, але поступово будуть вилучатися з обігу.


"На реверсі монети номіналом 10 гривень розміщено портрет українського гетьмана Івана Мазепи, що повторює його зображення на 10-гривневих купюрах. На аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту зазначено номінал монети. Новий оборотна монета номіналом 10 гривень виготовлена з цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем" , — повідомили в прес-службі Нацбанку.


Необхідність такої новації в Нацбанку пояснюють тим, що монети більш довговічні в користуванні, ніж банкноти низьких номіналів. Зокрема тільки в 2019 році Національний банк утилізував 72 млн штук непридатних до обігу 10-гривневих купюр на суму 719,7 мільйона гривень.


Як стверджують у Нацбанку, банкноти служать всього кілька років, монети ж можуть знаходиться в обігу 20-25 років.


"Заміна банкнот низьких номіналів на відповідні монети дасть можливість скоротити витрати на виготовлення і обробку грошей. Завдяки цьому з урахуванням терміну служби монет держава зможе заощадити близько 1 млрд гривень", — зазначив директор Департаменту грошового обігу Національного банку Віктор Зайвенко.


Надалі в планах Нацбанку довести номінальний ряд гривні до оптимального розміру — 12 номіналів. Він буде складатися з шести номіналів монет (10 і 50 копійок, 1, 2, 5 і 10 гривень) і шість номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 і 1000 гривень).


Як повідомляв "Апостроф", раніше Національний банк України запустив в обіг нові купюри номіналом 200 гривень, які незначно відрізняються від старих.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2020-06-03/v-ukraine-vveli-v-oborot-novyie-dengi-chto-nujno-znat-foto/199129”