Суд на Росії дозволив переглянути справу Котова, який захищав українських моряківТаке повідомляє Depo.ua з посиланням на рішення російського суду.

Об этом сообщает http://moneynetnews.com

Суд постановив, що покарання людини, яка вперше вчинила злочин, не обов’язково має ізольовувати її від суспільства, а "судам слід оцінювати суспільну небезпеку проступку, а не політичні чи ідеологічні погляди підсудного".

У суді додали, що, оскільки до компетенції Конституційного суду вивчення фактичних обставин справи не відноситься, вирок Котову підлягає перегляду.

Нагадаймо, Костянтин Котов – 34-річний московський опозиційний активіст, який виходив з одиночними пікетами проти політичних репресій і поліцейського свавілля. Він також допомагав захопленим російськими силовиками українським морякам і вимагав обміну утримуваними особами між Росією і Україною.

З березня по серпень Котова неодноразово затримувала російська поліція. Останній раз його затримали 10 серпня у центрі Москви в ході акції на підтримку опозиційних кандидатів у депутати Московської міської думи.

5 вересня 2019 року Котова було засуджено до чотирьох років позбавлення волі за "неодноразове порушення правил проведення публічних заходів (ст. 212.1 КК РФ). У листопаді його етапували з Москви до колонії у Володимирську область РФ. Як повідомлялося, сам Котов не визнав провину. Він впевнений, що його засудили лише за участь в мирних акціях, тому волонтер вимагає повного виправдання.

25 січня президент Росії Володимир Путін доручив генпрокурору Ігорю Краснову "організувати перевірку законності й обґрунтованості обвинувальним вироком" щодо Котова.Джерело статті: “https://www.depo.ua/ukr/svit/sud-na-rosii-dozvoliv-pereglyanuti-spravu-kotova-yakiy-zakhishchav-ukrainskikh-moryakiv-202001271102725”